CHAMPIONS & CUP WINNERS
                 
  Champions # Last     Cup Winners # Last
             
1 Çetinkaya TSK 11 2013   1 Çetinkaya TSK 10 2011
2 Yenicami AK 8 2017   2 Gönyeli SK 8 2010
3 Gönyeli SK 8 2009   3 Küçük Kaymaklı TSK 7 2016
4 Mağusa Türk Gücü 7 2016   4 Yenicami AK 6 2015
5 Doğan Türk Birliği SK 4 2010   5 Türk Ocağı Limasol SK 5 2017
6 Baf Ülkü Yurdu SK 4 1990   6 Mağusa Türk Gücü 4 1987
7 Küçük Kaymaklı TSK 3 2011   7 Lefke TSK 2 2014
8 Binatlı Yılmaz SK 1 2003   8 Doğan Türk Birliği SK 2 2012
9 Akıncılar Gençlik K 1 1996   9 Binatlı Yılmaz SK 1 2005
          10 Yalova SK 1 1994
          11 Gençlikgücü TSK 1 1981

 

Year Champions Runners-up Third Cup Winners
         
2017 Yenicami AK Doğan Türk Birliği SK Cihangir GSK Türk Ocağı Limasol SK
2016 Mağusa Türk Gücü Çetinkaya TSK Binatlı Yılmaz SK Küçük Kaymaklı TSK
2015 Yenicami AK Küçük Kaymaklı TSK Mormenekşe GBSK Yenicami AK
2014 Yenicami AK Küçük Kaymaklı TSK Lefke TSK Lefke TSK
2013 Çetinkaya TSK Yenicami AK Küçük Kaymaklı TSK Yenicami AK
2012 Çetinkaya TSK Mağusa Türk Gücü Küçük Kaymaklı TSK Doğan Türk Birliği SK
2011 Küçük Kaymaklı TSK Bostancı Bağcıl SK Doğan Türk Birliği SK Çetinkaya TSK
2010 Doğan Türk Birliği SK Gönyeli SK Küçük Kaymaklı TSK Gönyeli SK
2009 Gönyeli SK Tatlısu Halk Ocağı SK Türk Ocağı Limasol SK Gönyeli SK
2008 Gönyeli SK Küçük Kaymaklı TSK Mağusa Türk Gücü Gönyeli SK
2007 Çetinkaya TSK Lapta Türk Birliği SK Yeni Boğaziçi DSK Türk Ocağı Limasol SK
2006 Mağusa Türk Gücü Çetinkaya TSK Küçük Kaymaklı TSK Çetinkaya TSK
2005 Çetinkaya TSK Lapta Türk Birliği SK Gönyeli SK Binatlı Yılmaz SK
2004 Çetinkaya TSK Mağusa Türk Gücü Düzkaya KOSK Küçük Kaymaklı TSK
2003 Binatlı Yılmaz SK Çetinkaya TSK Yenicami AK Yenicami AK
2002 Çetinkaya TSK Yenicami AK Binatlı Yılmaz SK Küçük Kaymaklı TSK
2001 Gönyeli SK Esentepe KKSK Çetinkaya TSK Çetinkaya TSK
2000 Çetinkaya TSK Gönyeli SK Yalova SK Gönyeli SK
1999 Çetinkaya TSK Küçük Kaymaklı TSK Çetinkaya TSK Çetinkaya TSK
1998 Çetinkaya TSK Küçük Kaymaklı TSK Gönyeli SK Gönyeli SK
1997 Çetinkaya TSK Gönyeli SK Dumlupınar TSK Küçük Kaymaklı TSK
1996 Akıncılar Gençlik K Gönyeli SK Küçük Kaymaklı TSK Çetinkaya TSK
1995 Gönyeli SK Yalova SK Doğan Türk Birliği SK Gönyeli SK
1994 Doğan Türk Birliği SK Gönyeli SK Yalova SK Yalova SK
1993 Gönyeli SK Doğan Türk Birliği SK Gençlikgücü TSK Çetinkaya TSK
1992 Doğan Türk Birliği SK Gönyeli SK Binatlı Yılmaz SK Çetinkaya TSK
1991 Doğan Türk Birliği SK Baf Ülkü Yurdu SK Binatlı Yılmaz SK Çetinkaya TSK
1990 Baf Ülkü Yurdu SK Çetinkaya TSK Küçük Kaymaklı TSK Türk Ocağı Limasol SK
1989 Baf Ülkü Yurdu SK Doğan Türk Birliği SK Mağusa Türk Gücü Yenicami AK
1988 Baf Ülkü Yurdu SK Küçük Kaymaklı TSK Yalova SK Küçük Kaymaklı TSK
1987 Baf Ülkü Yurdu SK Küçük Kaymaklı TSK Mağusa Türk Gücü Mağusa Türk Gücü
1986 Küçük Kaymaklı TSK Mağusa Türk Gücü Çetinkaya TSK Küçük Kaymaklı TSK
1985 Küçük Kaymaklı TSK Gönyeli SK Türk Ocağı Limasol SK Gönyeli SK
1984 Yenicami AK Dumlupınar TSK Gençler Birliği SK Türk Ocağı Limasol SK
1983 Mağusa Türk Gücü Gönyeli SK Doğan Türk Birliği SK Mağusa Türk Gücü
1982 Mağusa Türk Gücü Küçük Kaymaklı TSK Baf Ülkü Yurdu SK Türk Ocağı Limasol SK
1981 Gönyeli SK Mağusa Türk Gücü Türk Ocağı Limasol SK Gençlikgücü TSK
1980 Mağusa Türk Gücü Gönyeli SK Küçük Kaymaklı TSK Küçük Kaymaklı TSK
1979 Mağusa Türk Gücü Gençlikgücü TSK Doğan Türk Birliği SK Mağusa Türk Gücü
1978 Gönyeli SK Mağusa Türk Gücü Gençlikgücü TSK Doğan Türk Birliği SK
1977 Mağusa Türk Gücü Gönyeli SK Türk Ocağı Limasol SK Mağusa Türk Gücü
1976 Yenicami AK Gönyeli SK Mağusa Türk Gücü Çetinkaya TSK
1975 not played due to war     not played due to war
1974 Yenicami AK Türk Ocağı Limasol SK Doğan Türk Birliği SK Yenicami AK
1973 Yenicami AK Gönyeli SK Çetinkaya TSK Yenicami AK
1972 Gönyeli SK Yenicami AK Mağusa Türk Gücü Lefke TSK
1971 Yenicami AK Mağusa Türk Gücü Gönyeli SK Gönyeli SK
1970 Çetinkaya TSK Yenicami AK Mağusa Türk Gücü Çetinkaya TSK